By admin

Termosan Isıl İşlem, 2022’de Kapasitesini Artırarak Aylık 3500 Tona Çıkardı

Termosan Isıl İşlem, 2022’de Kapasitesini Artırarak Aylık 3500 Tona Çıkardı

Türkiye’de kontinü fırınlarda ticari ısıl işlem olarak ilk firma olduklarını söyleyen Termosan Genel Müdürü Hasan Yücel Yılmaz, ağırlıklı olarak bağlantı elemanları sektörüne hizmet verdiklerini vurguladı.

SUBCONTURKEY: Kısa sizi tanıyabilir miyiz?

Hasan Yücel Yılmaz: 1991 İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği bölümü mezunuyum. 1994 yılından itibaren de ısıl işlem sektörünün içerisindeyim. Yaklaşık 30 senelik sektör tecrübesine sahibim. Özellikle bağlantı elemanları, yay çelikleri sektörlerine hizmet verdim ve vermeye de devam ediyorum.

SUBCONTURKEY: Termosan ne zaman kuruldu?

Hasan Yücel Yılmaz: Termosan, 1996 yılında ısıl işlem yapmak amacıyla kuruldu. Sıcak-soğuk şekillendirilmiş ürün grupları; cıvata, vida, pul, rondela, somun, yay çelikleri, sıcak dövme, otomotiv, iş makinaları, madencilik, savunma sanayi, talaşlı imalat gibi bütün sektörlere hizmet veriyoruz. Türkiye’de kontinü fırınlarda ticari ısıl işlem olarak ilk firma olarak biziz ve bunun öncüsü durumundayız. Bugün iyi bir kapasite ile sektörde öncü, geliştirici ve teknolojiye uyum sağlayan bir firma olmayı sürdürüyoruz ve bunu da kararlılıkla sürdüreceğiz.

Sefaköy’deki ilk tesisimizden sonra 2019 yılında da Dilovası şubemizi devreye aldık. 2 tane kontinü hat devreye alarak İzmir, Ankara, Bursa, Gebze bölgelerine hizmet vermeye başladık. Dilovası şubemizde kuruluş amacımız olan müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu bir tesis oldu. İki şubemizin toplam kapasitesi aylık 3500 tondur. Türkiye’deki üretimin yükselmesi veya düşmesine göre kapasite kullanım oranımız da değişkenlik gösteriyor. 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 50-60 kapasite artışı sağladık.

Haberin devamı için;

Alt bölge Türkiye

Sektörel

Post a comment.